HOME SAFA NEWS MEMBERS REGIONAL EXCOS STANDING COMMITTEES LEAGUE CENTRE DOCUMENTS
 
 
     
SPONSORSHIPS CONTACT US  
 
     
   
 
 

Trophy Round of 64

Date Time Home Club Away Club Venue/ Field
4 Dec 13:00 Express FC Kleinmond FC Gansbaai Rugby A
4 Dec 15:00 Mighty African Stars FC* Yizo Yizo FC (0) (def) Kleinmond Turf
4 Dec 11:00 Ithemba Sporting FC Bumpers XI FC Mt Pleasant
4 Dec 13:00 Kleinmond Young Stars FC Young Tigers FC Kleinmond Turf
4 Dec 15:00 Helderstroom FC Real Eagles FC Caledon
4 Dec 13:00 Milano United FC Home Defender FC (TWK) Caledon
4 Dec 17:00 Amajence FC* Zama Zama FC Kleinmond Turf
4 Dec 15:00 Mighty Blues FC (2) Prestige United FC (0) (def) Railton
4 Dec 19:00 Madhara FC (0) (def) Home Defender FC (Km) (2) Kleinmond Turf
4 Dec 15:00 Solyx United FC Real Attackers FC Gansbaai Rugby B
5 Dec 15:00 M-Academy FC Young Killers FC Villiersdorp
5 Dec 15:00 Blackpool FC (2) UCT FC (0) (def) Caledon
4 Dec 15:00 Barcelona FC Salim United FC Glaskasteel, Bredasdorp
4 Dec 13:00 Commodores FC (2) Matatiel City FC (0) (def) Caledon
4 Dec 13:00 MP Saints FC Royal Swallows Overberg FC (c) Mt Pleasant
5 Dec 15:00 FC Khaya City Sunrise FC Mt Pleasant
5 Dec 13:00 MP City FC Young Defender FC* Mt Pleasant
5 Dec 15:00 Jende Cosmos FC Professional Tigers FC Glaskasteel, Bredasdorp
4 Dec 15:00 Whale Coast City FC (2) PSJ Utd FC (0) (def) Mt Pleasant
5 Dec 15:00 Mina Nawe FC* Platinum Stars FC Kleinmond Turf
5 Dec 13:00 Royal Swallows Overberg FC (p) Incredibles FC Kleinmond Turf
5 Dec 13:00 Gansbaai City FC WC Fleetwood FC Masakhane
5 Dec 11:00 Mountain Birds FC Struisbaai United FC Mt Pleasant
5 Dec 15:00 Future Generations FC Green Lovers FC Chiltern Farm
5 Dec 15:00 Try Again FC Standards FC Stanford
5 Dec 13:00 Seven Aces FC Black Birds Soccer Academy (c) Glaskasteel, Bredasdorp
5 Dec 15:00 Summer Roses FC Golden Brothers FC* Railton
4 Dec 15:00 Cape United FC Black Birds Soccer Academy (3rd) Gansbaai Rugby A
 

Trophy Round of 32

Date Time Home Club Away Club Venue/ Field
29 Jan   FC Grabouw    
29 Jan   Botriver Stars FC    
29 Jan   Early Birds FC    
29 Jan   Gansbay Rovers FC    
29 Jan   Mighty African Stars FC    
29 Jan   Home Defender FC (Km)    
29 Jan   Blackpool FC    
29 Jan   Whale Coast City FC    
29 Jan        
29 Jan        
29 Jan        
29 Jan        
29 Jan        
29 Jan        
29 Jan        
29 Jan        
 

Trophy Round of 16

Date Time Home Club Away Club Venue/ Field
5 March        
5 March        
5 March        
5 March        
5 March        
5 March        
5 March        
5 March        
 

Trophy Quarter Finals

Date Time Home Club Away Club Venue/ Field
4 April        
4 April        
4 April        
4 April        
 

Trophy Semi Finals

Date Time Home Club Away Club Venue/ Field
25 April        
25 April        
 

Trophy Final

Date Time Home Club Away Club Venue/ Field
30 May        
 
 
 
 
 
Nr Name G
01    
02    
03    
04    
05    

SUSPENSIONS

Nr Name Available
01    
02    
03    
04    
05