HOME SAFA NEWS MEMBERS REGIONAL EXCOS STANDING COMMITTEES LEAGUE CENTRE DOCUMENTS
 
 
     
SPONSORSHIPS CONTACT US  
 
     
   
 
Nr Clubs Pld W D L GF GA GD Pts
                   
1 Amajens FC                
2 Bampers FC                
3 Attackers FC                
4 Golden Brothers FC                
5 Try Again FC                
6 Yizo Yizo FC                
7 Kleinmond FC                
8 All Stars FC                
9 Home Defenders Development FC                
10 Hungry Lions FC                
                   
Date Home Club Score Away Club Score
         
         
Date Home Club Away Club Time Venue
         
8 Dec Yizo Yizo FC Hungry Lion FC 12:00 Turf
8 Dec Golden Brothers FC Attackers FC 14:00 Turf
8 Dec Home Defender FC Try Again FC 16:00 Turf
         
9 Dec All Stars FC Amajens FC 13:00 Turf
         
20 Jan Bumpers FC Golden Brothers FC 11:00 Turf
20 Jan Kleinmond FC Home Defender FC 13:00 Turf
         
26 Jan Try Again FC Yizo Yizo FC 11:00 Turf
26 Jan Amajens FC Hungry Lion FC 13:00 Turf
         
27 Jan All Stars FC Golden Brothers FC 11:00 Turf
27 Jan Home Defender FC Bumpers FC 13:00 Turf
         
2 Feb Yizo Yizo FC Kleinmond FC 13:00 Turf
         
3 Feb Hungry Lion FC Attackers FC 14:00 Turf
3 Feb Amajens FC Try Again FC 16:00 Turf
         
9 Feb Golden Brothers FC Hungry Lion FC 11:00 Turf
9 Feb Attackers FC Try Again FC 13:00 Turf
         
10 Feb Kleinmond FC Amajens FC 11:00 Turf
10 Feb Home Defender FC Yizo Yizo FC 13:00 Turf
         
16 Feb Bumpers FC All Stars FC 13:00 Turf
16 Feb Try Again FC Golden Brothers FC 15:00 Turf
         
17 Feb Attackers FC Kleinmond FC 14:00 Turf
17 Feb Amajens FC Home Defender FC 16:00 Turf
         
23 Feb Yizo Yizo FC Bumpers FC 13:00 Turf
         
24 Feb Hungry Lion FC All Stars FC 11:00 Turf
24 Feb Home Defender FC Attackers FC 13:00 Turf
         
2 Mar Yizo Yizo FC Amajens FC 12:00 Turf
2 Mar Bumpers FC Hungry Lions FC 14:00 Turf
2 Mar Golden Brothers FC Kleinmond FC 16:00 Turf
         
3 Mar All Stars FC Try Again FC 13:00 Turf
         
9 Mar Kleinmond FC All Stars FC 13:00 Turf
         
10 Mar Amajens FC Bumpers FC 14:00 Turf
10 Mar Golden Brothers FC Home Defender FC 16:00 Turf
         
16 Mar Try Again FC Hungry Lion FC 13:00 Turf
         
17 Mar Attackers FC Yizo Yizo FC 14:00 Turf
17 Mar All Stars FC Hoem Defender FC 16:00 Turf
         
23 Mar Bumpers FC Try Again FC 13:00 Turf
         
24 Mar Yizo Yizo FC Golden Brothers FC 12:00 Turf
24 Mar Hungry Lion FC Kleinmond FC 14:00 Turf
24 Mar Amajens FC Attackers FC 16:00 Turf
         
30 Mar Golden Brothers FC Amajens FC 13:00 Turf
         
6 April Kleinmond FC Try Again FC 13:00 Turf
6 April Attackers FC Bumpers FC 15:00 Turf
         
7 April All Stars FC Yizo Yizo Fc 13:00 Turf
7 April Home Defender FC Hungry Lion FC 15:00 Turf
         
14 April Hungry Lion FC Yizo Yizo FC 13:00 Turf
         
27 April Bumpers FC Kleinmond FC 11:00 Turf
27 April Attackers FC Golden Brothers FC 13:00 Turf
         
28 April Amajens FC All Stars FC 11:00 Turf
28 April Try Again FC Home Defender FC 13:00 Turf
         
4 May All Stars FC Attackers FC 13:00 Turf
4 May Golden Brothers FC Bumpers FC 15:00 Turf
         
5 May Amajens FC Yizo Yizo FC 13:00 Turf
5 May Home Defender FC Kleinmond FC 15:00 Turf
         
11 May Hungry Lion FC Amajens FC 11:00 Turf
11 May Kleinmond FC Yizo yizo FC 13:00 Turf
         
12 May Golden Brothers FC All Stars FC 11:00 Turf
12 May Bumpers FC Home Defender FC 13:00 Turf
         
18 May try Again FC Amajens FC 13:00 Turf
18 May Attackers FC Hungry Lion FC 15:00 Turf
         
19 May All Stars FC Bumpers FC 13:00 Turf
19 May Yizo Yizo FC Home Defender FC 15:00 Turf
         
25 May Hungry Lion FC Golden Brothers FC 13:00 Turf
25 May Anajens FC Kleinmond FC 15:00 Turf
         
26 May Try Again FC Attackers FC 13:00 Turf
26 May Bumpers FC Yizo Yizo FC 15:00 Turf
         
1 June Kleinmond FC Attackers FC 13:00 Turf
1 June Golden Brothers FC Try Again FC` 15:00 Turf
         
2 June All Stars FC Hungry Lion FC 13:00 Turf
2 June Home Defender FC Amajens FC 15:00 Turf
         
8 June Kleinmond FC Golden Brothers FC 13:00 Turf
8 June Hungry Lion FC Bumpers FC 15:00 Turf
         
9 June Try Again FC All Stars FC 13:00 Turf
9 June Attackers FC Home Defender FC 15:00 Turf